Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den emekli maaşlarına zam için son tarihi açıkladı

Türkiye'de milyonlarca emekli ve memur Temmuz'da yapılacak enflasyon farkı zammı, 3600 ek gösterge düzenlemesinin ne zaman olacağına zamlı maaşların ne zamandan itibaren hesaplara yatacağını sorguluyor. Çalışma ve Sosyal GÜvenlik bakanı Vedat Bilgin, merak edilen soruyla ilgili son tarih bilgisi paylaştı.

Aslan Mardin 17 May 2022 -12:15
vedat bilgin haber

Emekli memur, asgari ücretli ve milyonlarca emekli maaşlarında enflasyon nedeniyle yaşanan kaybın ne zaman "zamlarla" destekleneceğini merak ediyor. TÜİK'in en son açıkladığı enflasyon oranı Nisan'da yüzde 70 olmuştu. Yılbaşında asgari ücretliye verilen yüzde 50'lik zam yılın ilk çeyreğinde eriyip tükendi. Gıda başta olmak üzere akaryakıt, ulaşım, konut fiyatları ve kiralardaki azami artışlar karşısında geçim sıkıntısına düşen vatandaşlar hükümetin açıklayacağı zamlarla bir nebze olsun rahatlamanın hesabını yapıyor.

İşte milyonlarca insanın maaşlara zam ne zaman yapılacak sorusunu sorduğu bugünlerde Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den dikkat çeken açıklamalar geldi.

İşte detaylar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışanları enflasyona karşı koruyacaklarını belirterek, "Temmuz ayında sadece enflasyon farkı değil emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha kapsamlı korunmasını sağlayacak düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı" iş birliği protokolü imza törenine katıldı. Bakan Bilgin, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

Yatırım, istihdam, büyüme de esas yatırım insana olandır. Üretim gücünün artarak devam etmesi bizim için çok önemli. Bilişim endüstrisi çağına dönüyoruz. Burada uygulamaya soktuğumuz proje istihdam garantili olacak. Türkiye'nin bütün sanayi bölgelerinde istihdam projeleri başlatacağız

Bu programlarla Sanayinin istihdam kabiliyetini çoğaltacağız. Biz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek zorundayız, çalışanlarımıza sahip çıkıyoruz ve koruyoruz.

Emeklilerin durumu ve kamu çalışanlarının durumu ile ilgili açıklamayı haziran sonunda yapacağız. 3600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacağız.

Diğer Haberler