Türkiye'de bu oldu! Tezgahta yarım ekmek ve yarım simit satışı başladı

Türkiye'de yaşanan yüksek enflasyon alım gücünü iyiden iyiye düşürünce vatandaş bir lokma ekmek için farklı alternatifler üretmeye başladı. Boş baklava, etsiz mantı, içsiz köfte satışlarına şimdi de yarım ekmek ve yarım simit satışı eklendi. Söz konusu satışı yapan büfeciler vatandaşın 1,5 liralık yarım ekmek-simit satışlarına rağbet gösterdiğini ifade etti.

Arzu Canlan 17 May 2022 -13:39
yarım ekmek simit haber

Türkiye'de yaşanan yüksek enflasyon vatandaş ve esnafı yeni çareler üretmeye mecbur bıraktı. Yüksek enflasyon nedeniyle alım gücü iyice düşen vatandaş karnını doyurabilmek için "yarım ekmek" ve "yarım simit" satın almaya başladı. Söz konusu yarım ekmek simit satışına talebin yoğun olduğu ifade ediliyor.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de hizmet veren bir büfe, ‘yarım ekmek’ ve ‘yarım simit’ satmaya başladı. Büfe işletmecisi Sabahattin Yılmaz, “Ekonomik durumdan dolayı milletin alım gücü düştü. Bu yüzden yarım ekmek, yarım simide talep oluyor” dedi.

yarım ekmek

"KAMPANYA BAŞLATTIK YARIM EKMEK SİMİT 1,5 LİRA"

Türk lirasında yaşanan değer kaybının ardından gelen zamlar, vatandaşın alım gücünü düşürdü. Menteşe ilçesinde hizmet veren bir büfe, yarım ekmek ve simit satmaya başladı. Yarım ekmek ve yarım simide talebin çok olduğunu belirten büfe işletmecisi Sabahattin Yılmaz, şunları söyledi:

Muğla'da yarım ekmek, yarım simit kampanyasını başlattık. Öğlen memurlar yemeğe geldiğinde, bütün ekmek alamayacak olan insanlarımız da var. Yarım ekmeğin tanesi 1,50 TL. Ayrıca şu anda ekonomik durumdan dolayı milletin alım gücü de düştü. Bu yüzden yarım ekmek, yarım simide talep oluyor. Undaki artıştan dolayı ekmek ve simit fiyatları da arttı. Vatandaşlar da 'Yarım ekmeğe, yarım simide düştük' diye tepki gösteriyor.

Diğer Haberler