Nasuh Mahruki'nin e-mailinden çıkan şok belge: İçeriğini okudu ve ifşa etti

AKUT'un Onursal Başkanlık görevinden 3 yıl önce zorla gönderilen Nasuh Mahruki, e-mailine gelen bir postayla şoke oldu. Belgenin içeriğindekileri okuduktan sonra şaşkınlığını gizleyemeyen Mahruki, e-postanın içeriğini kamuoyuyla paylaştı.

Selin Gül Alptekin 14 May 2022 -18:38
nasuh mahruki haber

Türkiye genelinde yaşanan deprem, sel, heyelan ve kayıp şahısların aranıp bulunması gibi insani yardım alanında faaliyet gösteren AKUT'un Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, e-mailine gelen bir posta ile şoke oldu. E postanın içeriğini görünce şaşkına dönen ve ne diyeceğini bilemeyen Mahruki belgenin içeriğini sosyal medyadan kamuoyuna açıkladı. Arama Kurtarma Derneği'nin (AKUT) Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan 2016'da, Onursal Başkanlık'tan ise 2019'da ayrılmak zorunda kalan Mahruki, "dernekten kovulduğunu" açıkladı.

Yaşnanları sosyal medya hesabından kamuoyuna açıklayan Nasuh Mahruki, gelişmeyi, "AKUT’tan, AKUT’un büyük harf yazılması gerektiğini bile bilmeyen birinden gelen bir eposta ile atıldığımı öğrendim" açıklaması yaptı.

nasuh mail

"UTANMADAN SIKILMADAN YAPTILAR"

Mahruki yaptığı paylaşımda "AKUT Disiplin Kurulu, istifaya zorlandığım günlerden beridir taraflı, adaletsiz, yönetmeliğe aykırı kararlar alıyor" diyen Mahruki, "İstifaya zorlandığım süreçte hakkımda söylenen yalanlar için benim açtığım ve belgelerle yüzde 100 haklı olduğum disiplin soruşturmalarını 4 yıl boyunca bitirmeyip yandaşlarını korumak için sümenaltı ettiler ama benim atılma kararımı hiç utanmadan sıkılmadan oy çokluğuyla çıkardılar" sözlerini kullandı.

Mahruki'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

"26 yıl önce, Türkiye’de organize ve sistemli Arama Kurtarmanın A’sı bile yokken dağcı arkadaşlarımla birlikte kurduğumuz ve 20 yılı aşkın bizzat yönettiğim AKUT’tan, AKUT’un büyük harf yazılması gerektiğini bile bilmeyen birinden gelen bir eposta ile atıldığımı öğrendim.

https://twitter.com/nasuhmahruki/status/1525463045178261504

AKUT Disiplin Kurulu, istifaya zorlandığım günlerden beridir taraflı, adaletsiz, yönetmeliğe aykırı kararlar alıyor. Yine aynısını yaptı. Tamamen taraflı, maddi gerçeğe ulaşmak, iddiaların doğruluğunu araştırmak için hiçbir çaba gösterilmeden DK & YK kararıyla AKUT'tan atıldım.

nasuh mahruki

"İŞBİRLİKÇİLERİN SİYASİ BASKI KUMPASI"

Bizzat CB Kültür Sanat Genel Koord. Orhan Karakurt tarafından yönetilen siyasi baskı kumpasıyla istifam sağlandıktan sonra, işbirlikçiler AKUT'u Olağanüstü Genel Kurul'a zorlamış ve benimle 10 küsur yıl AKUT'u başarıyla yönetmiş ekibi de komple değiştirmişti.

Diğer Haberler