Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruması Erol Yıldız'ın sır ölümüyle ilgili kritik detay ortaya çıktı

Kendi arabasının altında kalarak öldüğü açıklanan ve bir dönem Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun koruma ekibinde yer alan polis memuru Erol Yıldız'ın sır ölümündeki iddialar kafa karıştırdı. Yıldız'la ilgili son bilgi TBMM Koruma Daire Başkanlığı’ndan geldi.

Alpaslan Bolemgil 17 May 2022 -13:56
muhsin yazıcıoğlu koruma erol yıldız

Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun koruma ekibinde yer alan polis memuru Erol Yıldız'ın; Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının yaşandığı gün koruma ekibinde görevli olmadığı ortaya çıktı.

TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli polis memuru Erol Yıldız, bugün sabah saatlerinde Keçiören ilçesi Ayvalı Mahallesi'nde işe gitmek üzere aracına binmiş, yokuşta çalıştıramadığı aracının arka kısmına geçerek itmeye başlamış ve bu sırada kayan aracının altında kalmıştı. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yıldız, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

muhsin yazıcıoğlu habers

TANIK OLARAK DİNLENECEKTİ

Kaza ile ilgili soruşturma başlatılırken, Yıldız’ın; Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü ile ilgili soruşturmaya “FETÖ’nün talimatıyla müdahale edildiği” iddiasıyla açılan davanın, 23 Mayıs’ta yapılacak duruşmasında tanık olarak dinleneceği iddia edilmişti.  

TBMM Koruma Daire Başkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre; geçmişte Yazıcıoğlu’nun koruma ekibinde yer alan Yıldız, helikopter kazasının yaşandığı gün Yazıcıoğlu’nun yakın koruma ekibinde değildi. Yıldız’ın kaza ile ilgili ifadesinin alınmasının da söz konusu olmadığı ifade edildi. Yıldız’ın, Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasından önce meydana gelen bazı konvoy kazaları ile ilgili ifadesine başvurulduğu ve 23 Mayıs’ta da yine aynı konu için ifadeye çağrıldığı belirtildi.

Diğer Haberler