Galatasaray'ın başkanı yeniden o isim olacak iddiası! Fatih Terim konusu netlik kazandı

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, 4-11 Haziran’da yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda aday olmadığını açıkladı. Burak Elmas'ın "aday değilim" açıklamasından sonra gündeme başkanlık koltuğu için Dursun Özbek'in adı geldi. Peki Galatasaray'da neler oluyor? İşte detaylar...

Aslan Mardin 17 May 2022 -15:42
galatasaray baskan haber

Galatasaray'da seçim 4-11 Haziran’da yapılacak . Önceki başkan Burak Elmas'ın yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından kulübün başına kimin geleceği merak konusu oldu. Spor kulislerinden gelen son dakika bilgilerine göre; koltuk için düşünülen isim kulübün 36. başkanı sıfatını taşıyan Dursun Özbek oldu.

Dursun Özbek, 23 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı sonucunda aldığı 2800 oyla Galatasaray'ın 36. Başkanı olmuştu. Özbek, görevini 20 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurulu'nda rakibi Mustafa Cengiz'e yenildi. Galatasaray Başkanlığı ve Kulüpler Birliği Başkanlığından ayrıldı.

TARAFTAR SOSYAL MEDYADA TEPKİ GÖSTERDİ

Dursun Özbek'in yeniden Galatasaray Başkanı olacağı iddiası Twitter'da da gündem oldu. Söz konusu iddia karşısında taraftarlar duruma tepki gösterdi..

Bazı taraftarlar, "Dursun Özbek kulübü kayyım atnmasina kadar getirir, işin sonunda da ben değil, siz istediniz adeta yalvardınız başkan olmam için diyecek ki işte o zaman ilk defa doğru söylüyor ve haklı olacak, Bu adamda GS başkanı olacak kapasite yok bence Giresuna baskan olsun yardımcısı Burak Elmas olur" mesajları paylaştı.

FATİH TERİM YENİDEN Mİ GELECEK

Kulislerde dolaşan son bilgilere göre; Galatasaray’da dün gece basketbol maçından sonra temaslar yine başladı ve bugün de devam ediyor. Dursun Özbek’in Metin Öztürk ile birlikte yarışa girmesi ağırlık kazanmaya başladı. 4-11 Haziran'da yapılacak seçimlerin Dursun Özbek-Eşref Hamamcıoğlu yarışına sahne olabileceği ifade ediliyor. Sosyal medyada dolaşan Dursun Özbek seçilirse kesin Fatih Terim gelecek iddiası doğru değil. Fatih Terim'in seçim öncesinde hiçbir sürecin içinde yer almadığı öğrenildi.

Galatasaray'da başkanlık koltuğu için arayışların hala sürerken ve adaylık açıklaması saatlere girildi.

Gelen bilgilere göre; Dursun Özbek çok adaylı yarışa yüzde 51 sıcak ama halen aday değil. Öztürk cephesi Özbek’in kararına göre hareket edecek. Özbek aday olursa Öztürk ile yola çıkacak olmazsa Metin Öztürk listesini yarın teslim edip yarışa girecek.

Diğer Haberler