Galatasaray Hakan Şükür'ü tarihinden silemese de UEFA Şampiyonluk videosundan sildi

Galatasaray'da iki sezon üst üste Süper Lig, Başbakanlık Kupası ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası şampiyonluğu dört yıl üst üste Süper Lig şampiyonluğu, üç yıl üst üste Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası şampiyonluğu, üç Türkiye Kupası ve 2000'de kazanılan UEFA Kupası şampiyonluklarında pay sahibi olan Hakan Şükür, kulübün son yayınladığı videodan çıkarıldı. Sarı Kırmızılı ekip Twitter hesabından yayınladığı UEFA şampiyonluğu videosunda Hakan Şükür'e hiç yer vermedi. Şükür, FETÖ soruşturmaları nedeniyle Türkiye'yi terk ederek ABD'ye yerleşmişti.

Leyla Melike Karlıdağ 17 May 2022 -12:36
hakan şükür galatasaray

Galatasaray, 17 Mayıs 2000 yılında kaldırdığı UEFA Şampiyonluğunun 22. sene-i devriyesini kutluyor.

Sarı-Kırmızılı kulüp sosyal medya hesabından UEFA şampiyonluğuna ilişkin bir video paylaştı. Galatasaray'ın 17 Mayıs 2000'de namağlup şekilde UEFA Kupası'nı kazanmasının yıldönümünde paylaşılan videoda, şampiyonluğun pay sahiplerinden Hakan Şükür ise yer almadı.

Sosyal medyada Hakan Şükür'e hazırlanan videoda yer verilmemesi bazı taraftarlar "Helal olsun" yorumları yazarken bazı taraftarla duruma tepki gösterdi.

Kulüp, videoyu "Türk futbol tarihinde kazanılmış en büyük zafer! Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu! Namağlup UEFA Kupası Şampiyonu Galatasaray!" ifadeleriyle paylaştı.

hakan şükür haber

HAKAN ŞÜKÜR DE KUTLADI

Galatasaray'ın videoda yer vermediği Hakan Şükür ise UEFA Şampiyonluğu nedeniyle kendi Twitter'ından bir paylaşım yaptı. Şükür, Galatasaray'ın namağlup şekilde kazandığı zafer nedeniyle Türkiye'nin gururu olduğunu ifade etti.

Şükür Twitter paylaşımında, " Yerel ve kısır çekişmelerden uzak, 4 yıl üst üste şampiyon olan ve sonunda da 17 Mayıs 2000 de namağlup şekilde UEFA Kupasını kazanan Türkiye’nin gururu GALATASARAY Gerçekleri ve tarihi GALATASARAY yazdı.. #17MAYIS2000 " ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler