CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Saray'la ilgili akıl almaz ifşa

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Saray’ın trolleri ifşa oldu” diyerek kendisine dijital mecrada sürekli küfreden “taşıyıcı trollerin” isimlerini ifşa etti. Kılıçdaroğlu, "Elimde bir rapor var. Bu rapor dünyada bir ilk. İllegal bir trol ağının nasıl çalıştığını gösteriyor. Ayrıca da isim isim deşifre ediyor bu trolleri" açıklaması yaptı

Selin Gül Alptekin 30 Oca 2022 -22:41
vlcsnap-2022-01-30-22h38m56s454.png

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Saray’ın trolleri ifşa oldu” diyerek kendisine dijital mecrada sürekli küfreden “taşıyıcı trollerin” isimlerini ifşa etti. Son 6 ayda kendisini etiketleyen 700 binden fazla tweet atıldığını, bunlardan 300 binden fazlasının “maaşlı trollerce üretildiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Kılavuzları camide dil kopartıyor, bunlar da dijitalde. Sevgili troller, size bir tavsiye, verdikleri üç beş kuruşa kanmayın. Gün gelir bunların sonuçları çok ağır olur. Sevgili baş algıcı, asıl sözüm sana. Çoluğu çocuğu bu algı işlerine, bu pisliklere niye alet ediyorsun? Teşkilatlarını küfür merkezlerine dönüştürmüşsün, utanmıyor musun? Onların başını yakma, otur kendin yaz tweetlerini ya da topla cesaretini çık karşıma. Sen zaten küfretsen kimse şaşırmaz, merak etme. Bugünün hashtagi de benden olsun sevgili halkım; 'Saray'ın trolleri ifşa oldu.' Bunun altına yazarsınız ya da boş verin, etiket falan da yapmayın” diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, saat 21.00’de yapacağını duyurduğu açıklama ile bu kez sosyal medyadaki trolleri gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu, “Halkımızdan vergiyle, zamlarla çalınan paraları, devasa bir trol ağını beslemek için harcıyorlar. Milletin mutfağı yangın yeri, Saray’ın tek derdi illegal dinleme, MOBESE ile izleme, trollerle küfür kıyamet. Ahlaksızlığın sınırı yok, çocuklar bile araç” notuyla sosyal medya hesabında bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı videoda yaptığı açıklama şöyle:

“TÜRKİYE GENELİNDE KURULAN DEVASA TROL AĞI”

"Sevgili halkım, merhaba. Şahıs ve ailesinin trolleri, geldiniz mi, sizlere de merhaba. Bugün, Saray ve ailesi tarafından bana özel olarak atanan trolleri ve Türkiye genelinde kurulan devasa trol ağını anlatmak için sizleri davet ettim. Biliyorsunuz bu Saray’ın, şatafatını beslemek için desteklediği yapılar var. Milletin mutfağı faturalardan kırılırken devasa bir trol ağı Hazine’den çalınan paralarla besleniyor. Anladınız mı şimdi, bir imza ile, evet bir imzayla neden 6 milyar lira para ‘Beşli Çete’den birine aktarılıyor? Onlar bu parayla havuz medyası gibi kanalları finanse ediyorlar. Finanse edilen diğer bir illegal ordu da işte bu troller. Sizin paranızı önce Hazine’ye alıyorlar, sonra bunlara aktarıyorlar. Ama yetmiyor artık Hazine, onun için sizlere döndüler. Vergi üstüne vergi, zam üstüne zam, faturayı yine size çıkarıyorlar. Çünkü yeniden götürmek üzerine Hazine’ye para aktarmaları gerekiyor, ıslak imzalarla. Ben de bu trol ağının deşifre edilmesi için araştırmacılardan yardım istedim.

“SES DİNLEMESİ, MOBESE İLE TAKİP, TROL ORDUSU İLE KARALAMALAR YAPIYORLAR”

Elimde bir rapor var. Bu rapor dünyada bir ilk. İllegal bir trol ağının nasıl çalıştığını gösteriyor. Ayrıca da isim isim deşifre ediyor bu trolleri. Hepsi elimizde ama ben, bana atanmış trollerime özel bir teşekkürü borç bilirim. Müthiş bir iş çıkarmışlar, son 6 ayda beni etiketleyen 700 binden fazla tweeti atmış, bunların 300 binini bu maaşlı trollere ürettirmişler. Bu Saray’ın her şeyi sahte, her şeyi illegal; devleti suça alet ediyorlar. Ses dinlemesi yapıyorlar, MOBESE ile her hareketimizi takip ediyorlar, dijitalde de bir trol ordusu ile karalamalar yapıyorlar. Saray’ın tüm meşgalesi bu, halkımız ise sefalet içerisinde.

“KANLINEVZAT35’, DİĞER NAMI ‘SON LAİK BÜKÜCÜ’”

Durun, birincisini anlatayım: Nevzat Kanlı ya da ‘kanlınevzat35’, diğer namı ‘son laik bükücü’. Nevzat Kanlı, benim dijital sapığım gibi bir şey. Ne yazsam ne tweet atsam, nerede konuşmam yayınlansa bu sapığım hemen altına küfürleri döşeniyor. Çünkü söyleyeceği karşı bir fikir, bir görüş yok. İşi gücü deliler gibi küfretmek. Aslında bu ağlar iç içe geçmiş durumda. Nevzat Kanlı bir iç ağ, ona bağlanmış troller var, onun sinyaliyle bu troller devreye girip onun küfürlerini paylaşıp duruyorlar.

“4 BİN KEZ KÜFRETMİŞ, SARAYIN TAŞIYICI TROLLERİNDEN BİRİ”

Mesele son 3-4 ay içinde Nevzat Kanlı bana yaklaşık 4 bin kez küfretmiş, günde ortalama 40 eder. Sanmayın ki Nevzat Kanlı bir robot, sizin gibi gerçek bir kişi. Saray’ın taşıyıcı trollerinden biri. Gerçi bu aralar hesabı askıda ama biz biliyoruz onun ne yaptığı. Nevzat Kanlı gibi 10 civarında taşıyıcı trol daha var. Bunların altında ise yeni örgütlenmiş, sinyal bekleyen başka troller de var. Sayıları on binleri buluyor bunların, tıpkı bir ordu gibi.

“‘THE MARJİNAL’, ‘MEDYA ADAMI’, ANLADINIZ DEĞİL Mİ BENİ? HEPİNİZİ BİLİYORUZ”

Mesela ‘Trakyalı’ diye bir diğer trol başı. Günde beni hedef alan 30 tweet atıyor, günde 30 küfür. Bu troller vallahi billahi de harcanıyorlar, bunların yeri Guinnes Rekorlar Kitabı. Erdoğan, sen bunların sigortasını yapıyor musun? Bir ıslak imzana bakar, seversin sen ıslak imzayı. Sonra ‘ServetK’ -rakamları uzun- diye bir trol başı daha var. Bakın, bu trol de son 3-4 ay 3 bin 315 tweet yazmış. Evladım, sen de harcanıyorsun buralarda. ‘Sabri Kontek’, ‘Jaba Recep8’, sizleri de biliyorum ve tabii sizin lider ekibinizi de. ‘The Marjinal’, ‘Medya Adamı’, anladınız değil mi beni? Mesela bir tanesi demiş ki -çok affedersiniz- ‘Lan Kemal, sen bir sonraki seçimi kazan, ben de donla gezeceğim’. Bak, ben bunu söz olarak kabul ediyorum. Evladım, öyle sahte isimler arkasında gizlenerek kendini kurtaramazsın. Hepinizi biliyoruz.

“KILAVUZLARI CAMİDE DİL KOPARTIYOR, BUNLAR DA DİJİTALDE”

Sevgili halkım; bunların işleyişleri çok basit. Trol başları ve yazılımlarıyla bir hastagh açıyorlar ve sürülerine talimat veriyorlar, ‘saldırın’ diye. Hepsi fake, hashtagler, hepsi bot hesapların marifeti. Dilleri de çok tanıdık, ağbabalarının dili. Kılavuzları camide dil kopartıyor, bunlar da dijitalde. Sevgili troller, size bir tavsiye, verdikleri üç beş kuruşa kanmayın. Gün gelir bunların sonuçları çok ağır olur.

“SEVGİLİ BAŞ ALGICI, ASIL SÖZÜM SANA”

Sevgili baş algıcı, asıl sözüm sana. Çoluğu çocuğu bu algı işlerine, bu pisliklere niye alet ediyorsun? Teşkilatlarını küfür merkezlerine dönüştürmüşsün, utanmıyor musun? Onların başını yakma, otur kendin yaz tweetlerini ya da topla cesaretini çık karşıma. Sen zaten küfretsen kimse şaşırmaz, merak etme. Bugünün hashtagi de benden olsun sevgili halkım; 'Saray'ın trolleri ifşa oldu.' Bunun altına yazarsınız ya da boş verin, etiket falan da yapmayın."

Diğer Haberler