Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da küçük çocuğa mikrofon verip Kılıçdaroğlu'na hakaret ettirdi

Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’daki açılışta sahneye 8-10 yaşlarındaki bir çocuğu çıkararak eline mikrofon verdi. Çocuğun, “bay Kemal” diye seslendiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ederek, Erdoğan’ı övmesi tepki çekti.

Aslan Mardin 30 Oca 2022 -22:31
vlcsnap-2022-01-30-21h13m13s615.png

Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Erdoğan, Trabzon’da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan törende tam açılışın yapılacağı sırada küçük bir erkek çocuğunu sahneye çağırdı. Sahneye çıkan çocuk Erdoğan’ın elinden oyuncak araba hediyesi aldı. Çocuk Erdoğan’dan mikrofonu isteyerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Bana mikrofonu verin. Arkadaşlar bu bay Kemal Cumhurbaşkanı amcam karşısında kim. O adam hain hain. Burada adam, en iyi adam. Ona oyunuzu verin” dedi.

ERDOĞAN VE BAKANLAR GÜLDÜ

Erdoğan ve yanındaki bakanlar da çocuğun bu sözlerini gülümseyerek karşıladı. Erdoğan’ın sorusu üzerine çocuk Trabzonspor altyapısından oynadığını ve madalyası olduğunu söyledi.

"O DAHA ÇOK KÜÇÜK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kısa süre sonra Twitter hesabından paylaşım yaparak, “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük. Ayrıca tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması sonrası CHP sosyal medya hesabından ve parti yöneticilerinin yaptığı paylaşımlar silindi.

vlcsnap-2022-01-30-21h01m55s894.png

KILIÇDAROĞLU: ÇOCUĞUN KABAHATİ YOK KABAHAT TEPESİNDE DURAN KİŞİDE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’daki açılışta bir çocuğu kürsüye çıkarmasına ilişkin, “Görüntüyü izlediğimde emin olun paniğe kapıldım. Böyle bir şey hiç yaşamamıştım. Benim bütün çabam, evlatlarımıza güzel bir Türkiye bırakmak. Kinden uzak, öfkeden uzak, herkesi sevgiyle kucaklayan, doğayla barışık gençlerin bu ülkenin geleceği ve umudu olduğu bir Türkiye’yi ayağa kaldırmak, bunu istiyorum. Tablo beni çok üzdü. Arkadaşlarım paylaşmışlardı, ‘Paylaşımlarınızı süratle silin’… O çocuğun, o güzel evladımızın hiçbir kabahati yok. Kabahat onun tepesinde duran kişide” dedi.

İzmit Belediyesi tarafından yapılan ‘Kocaeli Muhacir Evi’, Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla bugün açıldı. Açılışta ‘Fotoğraflarla Lozan Mübadelesi’ sergisi, ‘Dinmeye Sızı Mübadele’ video gösterimi yapıldı; Balkan halk oyunları oynanıp mübadele türküleri söylendi.

Törende konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Balkanlar deyince yüreğimizde derin bir sızı hissederiz. Onların türkülerini dinlediğiniz zaman bu sızıyı yüreğinizin derinliklerin görürsünüz.

“BU SIKINTILARI DOSTLARIMIZLA AŞACAĞIZ”

Çok güzel bir açılış yaptık bugün. Güzel bir bina var, görmedim; yerleşke var, görmedim. Tarihin derinliğinde yer alan pek çok anıyı burada görmüş oluruz. Sayın Fatma Kaplan Hürriyet, evet bunları yaptı, acıları unutmayalım diye. Acıları unutmamak, geleceği daha sağlıklı inşa etmek açısından daha değerlidir. Yoksa elbette ki acılar tarihin tozlu raflarında kalacaktır. Ama biz geleceğe güzel bir dünya bırakmak isteriz. Güzel bir dünya bıraktığımız zaman evlatlarımız o dünyada neşeyle sevinçle yaşamak isterler. Bu güzel yerleşkeyi Kocaeli’ne açan sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Bir şeyden de emin olmanızı isterim; pek çok sıkıntıyı bugün de yaşıyoruz. Ama bu sıkıntıları birlikte, beraber aşacağız, dostlarımızla aşacağız. Türkçesi; Millet ittifakı ile aşacağız ve beraber, güzel Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz.”

“GÖRÜNTÜYÜ İZLEDİĞİMDE EMİN OLUN PANİĞE KAPILDIM”

Kılıçdaroğlu, program sonrası gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki toplu açılış töreninde bir çocuğu kürsüye çıkarmasına ve çocuğun söylediği siyasi içerikli sözlere ilişkin sorusunu şöyle yanıtladı:

“Görüntüyü izlediğimde emin olun paniğe kapıldım. Böyle bir şey hiç yaşamamıştım. Benim bütün çabam, evlatlarımıza güzel bir Türkiye bırakmak. Kinden uzak, öfkeden uzak, herkesi sevgiyle kucaklayan, doğayla barışık gençlerin bu ülkenin geleceği ve umudu olduğu bir Türkiye’yi ayağa kaldırmak, bunu istiyorum. Tablo beni çok üzdü. Arkadaşlarım paylaşmışlardı, ‘Paylaşımlarınızı süratle silin’… O çocuğun, o güzel evladımızın hiçbir kabahati yok. Kabahat onun tepesinde duran kişide.”

Diğer Haberler