Süleyman Soylu'dan ilginç itham: Bir çocuk Eren'in katillerine hain demiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada "Çocuk, Eren Bülbül'ün katillerinin arkadaşlarına 'hain' demiş. 'Çocuktan al haberi'" dedi. Bakan Süleyman Soylu'nun Twitter hesabından yaptığı açıklamanın direkt muhatabının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğu iddia edildi.

Leyla Melike Karlıdağ 30 Oca 2022 -23:17
erdoğan berat can gürsoy.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Bir çocuk ağlar, Cumhurbaşkanı merak eder. Çocuk, derdini anlatır ve ardından Cumhurbaşkanımızın elinden mikrofonu kapmak ister. Herkes çocuğun atikliğine tebessüm ederken lider, çocuğu kırmaz... Çocuk, Eren Bülbül'ün katillerinin arkadaşlarına 'hain' demiş. 'Çocuktan al haberi'" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "Şimdi geçen akşam gene çıkmış - benim televizyon programım var saat 22'de- aynı saatte o da kendi özelinden açıklama yapıyor. Bu açıklamayı yaparken yine bir yalan; ihale yapmışız ve bu ihalede de müteahhit firmalara '5'li çete' diyor ve bu firmalara burayı 3 kat fazlasına bir rakamla verdiğimizi ve bir kağıt gösteriyor altında, güya benim imzam var. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin" dedi.

Erdoğan daha sonra bakanlarla birlikte kurdele keserek projelerin toplu açılışını yaptı. Erdoğan bu sırada kalabalık arasından sahneye çağırdığı Berat Can Gürsoy adlı çocuğa hediye verdi, sohbet etti. 

Diğer Haberler