Saadet Partisi: Aç uyuyan çocuklar aşkına uykuları karçıma vakti geldi! Bu düzeni değiştireceğiz

Saadet Partisi tarafından paylaşılan videoda, “Özgürlük adına zincirleri kırmanın, hak sahibinin yanında hak aramanın, aç uyuyan çocuklar aşkına uykular kaçırmanın vakti geldi. Bu düzeni değiştireceğiz. Adil devlet, adil paylaşım seninle olur” denildi.

Leyla Melike Karlıdağ 01 Şub 2022 -13:03
vlcsnap-2022-02-01-13h00m57s754.png

Saadet Partisi tarafından paylaşılan videoda, “Özgürlük adına zincirleri kırmanın, hak sahibinin yanında hak aramanın, aç uyuyan çocuklar aşkına uykular kaçırmanın vakti geldi. Bu düzeni değiştireceğiz. Adil devlet, adil paylaşım seninle olur” denildi.

Saadet Partisi, ‘Adil Devlet Adil Paylaşım’ isimli video hazırladı. Partinin sosyal medya hesabından “İnanç, düşünce ve ifadeye özgürlük! Emeklere hakkıyla karşılık! Kanun önünde eşitlik! Paylaşımda adalet! Seninle olur” notuyla paylaşılan videoda şu sözlere yer verildi:

"Özgürlük adına zincirleri kırmanın, hak sahibinin yanında hak aramanın, aç uyuyan çocuklar aşkına uykular kaçırmanın vakti geldi. Çoğunluğu yoksul bırakan zenginlikle, toplumu huzursuz bırakan mutlulukla yetinmek yok. Gençlere kaygı, öğrenciye işsizlik, işçiye açlık bırakılmasına katlanmak yok. Yasaklar getiren, yoksulluğu görmezden gelen, çalışanı mağdur, emekliyi mahcup eden bu düzene boyun eğmek yok.

“BU TOPRAKLAR YANDAŞIN DEĞİL, HER VATANDAŞIN CENNET VATANI”

Milli Görüş'ün kararlı duruşu var. Bu topraklar yandaşın değil, her vatandaşın cennet vatanı. İnanç, düşünce ve ifadeye özgürlük emeklere hakkıyla karşılık kanun önünde eşitlik, paylaşımda adaleti istiyoruz. Korkutan değil koruyan bir devlet anlayışına, hürriyete, adalete, liyakate, mutlu yarınlara inanıyoruz. Çünkü sen varsın. İnanıyoruz çünkü aynı ülkeyi düşlüyoruz. Böyle gelmiş böyle gider demedin ya bu ülkenin mutlu yarınları seninle olur.  

“VATANDAŞIN HAKKINI YANDAŞINA PAY EDENLERE KARŞI ADİL PAYLAŞIM DİYORUZ”

Devletin itibarı bahanesiyle milletten alınanları, yeniden millete teslim edeceğiz. Seninle olur. Kanunları oyuncağı, hukuku maşası olarak görenlere karşı adil devlet için yola çıktık. Seninle olur. Vatandaşın hakkını yandaşına pay edenlere karşı adil paylaşım diyoruz. Seninle olur.

“BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Açlığa da yoksulluğu da rıza göstermedin, vatandaşı açken tok yatanları içine sindiremedin. İşçiyi mutsuz, genci umutsuz bırakanlara, emekliyi mağdur edenlere, mağduriyetleri görmezden gelenlere boyun eğmedin. Ahlak ve maneviyatı şekilde değil icraatta aradın. Milli ve manevi duyguların sömürülmesine müsaade etmedin. İşte bu yüzden seninle olur. Her vatandaş için adil devleti, herkes için adil paylaşımı, hepimiz için insanca yaşamı kuracağız. Bu düzeni değiştireceğiz. Adil devlet, adil paylaşım seninle olur.”

Diğer Haberler