Şafak Mahmutazıcıoğlu'nu öldüren zanlı böyle yakalandı

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetini işlediği iddia edilen Kadir Yasak ve Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 11 şüpheli; bu sabaha karşı düzenlenen eş zamanlı operasyonlar sonucu yakalandı.

Selin Gül Alptekin 29 Oca 2022 -13:52
şafak mahmutyazıcıoğlu ali yasak ece erken.jpg

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü; Bakırköy ilçesi Yeşilköy Mahallesi'nde, sahibi olduğu Cunda Balık Restaurant'ta avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ve Murat Bilmez'in yaralanmasıyla ilgili olarak 11 şüpheliyi tespit etti.

Mahmutyazıcıoğlu'nu kasten öldürdüğü belirlenen Kadir Yasak ile Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 11 kişinin yakalanması için 19 ayrı adresi eş zamanlı operasyon düzenlendi. Aranan 11 kişi de yakalanırken, söz konusu adreslerde yapılan aramalarda 1 de ruhsatsız silah ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

resim_2022-01-29_134705.png

ECE ERKEN: ALLAH'IM ŞÜKÜRLER OLSUN

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili silahlı saldırı gerçekleştirdiği tespit edilen Kadir Yasak ve Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eşi Ece Erken, sosyal medya hesabından "Allahım şükürler olsun" paylaşımında bulundu.

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeşilköy'deki restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. Polis ekipleri silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edilen Kadir Yasak ve Ali Yasak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişiyi daha yakaladı. Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eşi Ece Erken, şüphelilerin yakalanmasının ardından sosyla medya hesabından paylaşımda bulundu. Ece Erken'in paylaşımında, "Allahım şükürler olsun Rabbiiiiiimmmmmm sen çok büyüksün" ifadeleri yer aldı. Bir diğer paylaşımında ise şu ifadeler yer aldı:

safak-mahmutyazicioglu-cinayetinde-gozalti-alinan-3-kisi-saglik-kontrolunden-gecirildi_1998_dhaphoto5.jpg


"Sayın İçişleri bakanımızdan ve emniyet birimlerinden Allah Razı olsun. Onlar yakalanana kadar nefes almadık biz. Canımız gitti. Giden gelmez ama cezasız kalmamalarına şükürler olsun. Yalvarıyorum en ağır cezayı alsınlar. Bizi yaşarken öldürdüler. Ne olur en ağır cezayı alsınlar. Rabbim hem bu dünyada hem ahirette gün yüzü göstermesin bunlara."

Diğer Haberler